CONCERTO DIVISION

Concerto Elementary
1st Jessica Flowers (USA)
2nd Shani Kapelyushnik (ISRAEL)
3rd Kseniya Yanchuk (GERMANY)
HM Grant Mu (USA)

Concerto Intermediate

GRAND PRIZE: Angelina Ning $750 (USA)

1st Adrian King (USA)
2nd Eric Yun (USA)
3rd Jonathan Shi (USA)

Concerto Advanced

GRAND PRIZE: Jarrett Takaki $1000 (USA)

1st Phillip Shou (USA)
2nd Grace Tu (USA)
3rd Lucinda King (USA)

 

DUO DIVISION

Duo Elementary
1st Aksedep Adilet-Sultan/Justin Tang (USA)
2nd Connor/Aidan Lee (USA)

Duo Intermediate
1st Gracie/ Ian Tubbs (USA)
2nd Tia/ Tess Yu (USA)

Duo Advanced
1st Matthew Zhou/ Ken Chen (USA)
2nd Sara Yang/ Rachel Ma (USA)
3rd Adhitya Ramkumar/Christina Yang (USA)

 

DUET DIVISION

GRAND PRIZE: Mya King/ Adrian King (USA)

Elementary A1
1st Jessica Flower/Erica Lai (USA)
2nd Aksana/Aisalkyn (KYRGYZSTAN)
3rd William Si/Rachel Zhou (USA)

Elementary A2
1st Michelle/Amy Wang (USA)
2nd Matthew Du/ Zoe Tu (USA)
3rd Aidan/Connor Lee (USA)

Intermediate
1st Grace Yang/ Katerina Folkin (USA)
2nd Tia / Tess Yu (USA)

Advanced
1st Michael Liu/ Lisa Li (USA)

 

CONTEMPORARY COMPOSERS DIVISION

Elementary
1st Annie Liu
2nd Annie Yuan
3rd Michelle Wang

Intermediate
1st Matthew Zhou
2nd Ammy YuanAdvanced
2nd Amberly Xie
3rd Zouning Liao

SOLO ELEMENTARY DIVISION

GRAND PRIZE: Emmie Guo – $500 (USA)

Solo Elementary A1
1st Aisalkyn Adilet-Sultan (KYRGYZSTAN)
2nd Aksana Adilet-Sultan (KYRGYZSTAN)
3rd Rachel Zhou (USA)
HM Erica Lai (USA)
HM Samantha Ke (USA)

Solo Elementary A2
1st Freya Pang (USA)
2nd Savannah Li (AUSTRALIA)
3rd Kaitlyn Ouyang (USA)
HM Shani Kapelyushnik (ISRAEL)
HM Grant Mu (USA)

Solo Elementary B1
1st Jessica Flowers (USA)
2nd Jolin Cheng (USA)
3rd Connor Lee (USA)

Solo Elementary B2
1st Ariel Lyanda-Geller (USA)
2nd Jaden Ouyang (USA)
3rd Aksedep Adilet-Sultan (KYRGYZSTAN)
HM Melisa Kuzay (TURKEY)
HM Matthew Du (USA)

 

SOLO INTERMEDIATE DIVISION

GRAND PRIZE: Angelina Ning $750

Solo Intermediate A1
1st Julia Meyerding (GERMANY)
2nd Abigail Ye (USA)
3rd Allen Jiang (USA)
HM Aidan Lee (USA)
HM Victor Perez (USA)

Solo Intermediate A2
1st Ovie Nirgudkar (USA)
2nd Jean Yu (USA)
3rd Grace Yang (USA)
HM Ashley Cai (USA)
HM Stana Choi (USA)

Solo Intermediate B
1st Lilian Xu (USA)
2nd Alena Lu (USA)
3rd Jacqueline Krebs (GERMANY)
HM Gracie Tubbs (USA)
HM Allison Lie (USA)

 

SOLO ADVANCED DIVISION

GRAND PRIZE: Jarrett Takaki – $1000 (USA)

Solo Advanced A
1st Sophia Li (USA)
2nd Stephanie Petinaux (USA)
3rd Chendi Liu (USA)

Solo Advanced B
1st Phillip Shou (USA)
2nd Caroline Dong (USA)
3rd Michelle Bao (USA)
HM Edward Shou (USA)